Jak obniżyć ciśnienie krwi w ciągu 5 minut

Wedle statystyk niemal połowa obywateli naszego kraju zmaga się z nadciśnieniem. Może być to spowodowane wieloma rzeczami, jednak zawsze dobrze jest wiedzieć, jak szybko obniżyć ciśnienie krwi. W ciągu 5 minut można uzyskać oczekiwany efekt! Jeżeli zastanawiasz się, jak to możliwe, to czytaj dalej!

Jakie jest prawidłowe ciśnienie?

U dorosłego człowieka normą są wyniki okazywane przez ciśnieniomierz w okolicach 120/80 mm Hg. Kiedy jest odrobinę wyższe (a więc kiedy ciśnienie wynosi 140/90 mm Hg), to nadal nie ma większych powodów do obaw. Te pojawiają się jednak, kiedy badania pokazują wyniki w okolicach 180/110 mm Hg. W każdym przypadku należy skontaktować się z lekarzem w celu oceny tego, co powoduje taki stan pacjenta. Często może chodzić o chroniczny stres, brak aktywności fizycznej, choroby serca, zaburzenia hormonalne, dietę o dużej ilości soli, spożywanie przetworzonego jedzenia. Wysokie ciśnienie należy kontrolować, ponieważ w niektórych przypadkach może prowadzić do rożnych poważnych dolegliwości, chociażby zawału serca. Na szczęście istnieją nawet domowe sposoby na nadciśnienie.

Jak obniżyć ciśnienie krwi w ciągu 5 minut?

Jeżeli nie wiesz, jak naturalnie obniżyć ciśnienie krwi, to jesteś w dobrym miejscu. Okazuje się, że nie potrzeba do tego żadnych specjalistycznych narzędzi, ani jakiegokolwiek przygotowania. Wszystko można zawdzięczać medycynie dalekiego wschodu, gdzie szczególnie badano ludzkie ciało i schematy nim rządzące.

Obniż ciśnienie w 5 minut za pomocą wyłącznie swoich palców! Twoim zadaniem jest masowanie odpowiednich elementów ciała. Wyróżnia się w tym zakresie dwa obszary. Pierwszy to linia łącząca punkt znajdujący się poniżej płatka ucha i mieszczący się poniżej w pionie punkt będący w połowie „drogi” do obojczyka. Należy delikatnie i bardzo powoli przejeżdżać palcami w górę i w dół owej linii. Drugi ze wspominanych obszarów znajduje się około centymetr od płatka ucha w stronę nosa. Ów punkt powinno masować się przez kilka chwil ruchami okrężnymi. W tym przypadku należy użyć więcej siły, ale nie na tyle, żeby prowadziło to do bólu. Warto wspomnieć, że w obu przypadkach powinno się masować owe obszary z obu stron głowy! Teraz już wiesz, jak szybko obniżyć ciśnienie!

Jest to jednak wyłącznie chwilowy sposób, ponieważ by uporać się z nadciśnieniem, należy postawić na metody o szerszej perspektywie. Dobrym pomysłem jest chociażby zmiana złych nawyków, a więc ograniczenie spożycia alkoholu i soli. Do tego warto do swojego planu dnia wprowadzić aktywność fizyczną, ponieważ ta reguluje działanie całego organizmu. Postaraj się znaleźć zamienniki kawy, a jeżeli wyjątkowo cenisz sobie ten napój, to postaw na wersje bez kofeiny. Obniżyć ciśnienie krwi może nawet redukcja wagi. To dobry pomysł, ponieważ by ją osiągnąć, należy zadbać o dietę i aktywność fizyczną. Możesz w ramach urozmaicenia wspominanej diety wprowadzić do niej ciekawe napoje, np. sok z buraka, który reguluje ciśnienie. Pomocna może być nawet zielona herbata lub sok pomidorowy.


Przeczytaj także: Ciśnienie krwi obniża się na około 14 lat przed śmiercią